Často kladené dotazy

Pro zákazníky

Co je ulovknihu.cz?

Ulovknihu.cz je vyhledávač knihy z druhé ruky, kde můžete najít odkazy na knihy v nabídkách českých a slovenských antikvariátů a prodejců, kteří právě nabízí knihy na inzertních serverech. Vyhledávač vidí i do historie. Můžete si tak rychle zjistit, za jakou cenu se knihy prodávají a jak se prodaly v minulosti.

K čemu je uživatelský účet na ulovknihu.cz?

Registrovaní uživatelé si mohou vytvářet a upravovat seznam hledaných výrazů. Na jednom místě uvidíte knihy a autory, které chcete sledovat. Jakmile se na trhu objeví titul, který odpovídá vašemu hledání, dostanete od nás zprávu na e-mail. Úspěšné výsledky posíláme každé ráno.

Jak mám knihu koupit?

Pro nákup se nemusíte registrovat. Pokud máte zájem o konkrétní titul, stačí zadat do vyhledávacího řádku klíčová slova (název knihy nebo příjmení autora aj.) a stisknout enter. Když si vyberete zboží, přejděte do obchodu kliknutím na odkaz "Do obchodu". Tam už nakoupíte přímo na stránkách vybraného prodejce.

Moji knihu vyhledávač nenašel. Co dál?

Pokud se teď nikde neprodává titul, který hledáte, můžete se zaregistrovat a vytvořit si svůj seznam hledaných knih. Když se hledaný výraz v databázi objeví, pošleme Vám e-mail. Seznam si můžete ve svém účtu upravovat.

Položka se zobrazuje ve výsledcích, ale na stránkách antikvariátu je označena jako prodaná, uvedené informace jsou evidentně špatně nebo fotografie neodpovídá nabízenému titulu a podobně.

V tomto případě budeme velice rádi, když využijete tlačítko "nahlásit chybné informace" a pomůžete zkvalitnit výsledky vyhledávání. Pokud je informace špatně na webu antikvariátu, dejte prosím vědět přímo jeho majiteli, my s tím nic udělat nedovedeme.

Chci prodat své vlastní knihy. Jak zjistím, jakou mají cenu?

Na to není jednoduché odpovědět. Vyhledávač Ulovknihu.cz můžete použít pro lepší oriantaci, za kolik peněz se kniha právě teď nabízí, nebo za kolik se v minulosti prodala (a kdy). Důležité také bude, jakou cestu si pro prodej knih vyberete. Jinou cenu dostanete, když je budete dlouze a složitě svépomocí rozprodávat po jednotlivých kusech koncovým zákazníkům, a jinou cenu, když se knih zbavíte rychle a jednoduše prodejem obchodníkovi.